Vis daugiau žmonių pasirenka miesto dviračius, kad išvengti važiavimo automobiliu, bei įvairiausių kamščių. Važinėti dviračiu mieste yra ne tik smagu, tačiau ir sveika, bei galime pamatyti labai gražių ir įdomių vietų. Su dviračiu mes galime nuvykti į darbą, mokyklą, parduotuvę, šventes ar dar kitokias vietas. Norint prisijungti prie dviratininkų, turėtumėte žinoti pagrindinius dalykus, kad galėtumėte važinėti saugiai ir kaip pasirinkti tinkamą miesto dviratį.
Kaip pasirinkti tinkamą dviratį?
Jeigu ruošiatės važinėti miesto, tuomet miesto dviračiai galėtų būti puikus pasirinkimas, tačiau gali tikti ir kitokio tipo dviračiai, tarkime kalnų, hibridiniai, elektriniai. Jeigu Jūsų mieste dažnai pasitaiko lietingos dienos, tuomet pasirūpinkite, kad jis turėtų virš rato sparnus, kurie apsaugotų Jus nuo sušlapimo ir išsipurvinimo. Neturite vietos arba lėšų dviračiui? Jeigu neturite vietos savo namuose, tuomet jį galite prirakinti laiptinėje. Jeigu trūksta lėšų naujo dviračio pirkimui, tuomet galite atrasti trumpalaikes dviračių nuomas, kurios leis jums mėgautis trumpomis kelionėmis už vienkartinius mokesčius.
Daiktų vežimas su dviračiu
Kartais važiuojant su dviračiu mums reikia ką nors vežtis, o rankoje vežtis tikrai nesinori. Dėl šių priežasčių rekomenduojama įsigyti papildomus priedus savo dviračiui:
- Dieniniai krepšiai – tokie krepšiai yra lengviems svoriams ir trumpoms kelionėms, bei jie yra labai universalūs.
- Priekinis krepšelis – tokio tipo krepšys yra dedamas dviračio priekyje ir jo nuiminėti kas kartą tikrai nereikės. Jie yra maži, todėl galėsite susidėti mažus daiktus.
- Užpakalinis krepšys – tokio tipo krepšiai yra skirti vežti didesniems ir sunkesniems daiktams, bei pritaikytas ilgesniam atstumui nuvažiuoti. Į tokio tipo krepšį galėsite susidėti savo pirkinius arba tam tikrus krepšius, kad nereikėtų jų vežtis ant savo pečių. Tokius krepšius dažniausiai pasirenka dviratininkai, kurie važinėja į darbą kiekvieną dieną.
Dviračio saugumas
Dviračiai dažnai yra vogiami, todėl reikėtų pasirūpinti jų saugumu, kad netektų turėti įvairiausių nesklandumų. Rekomenduojama naudoti patikimą dviračio užraktą. Jeigu su dviračiu ruošiatės vykti tik iki parduotuvės , tuomet Jums užteks paprastos kodinės spynos, nes dviratis bus paliekamas trumpam laikui. Jeigu dviratį planuojate palikti kelioms valandoms arba per visą naktį, tuomet rekomenduojama įsigyti tvirtą U formos užraktą.
- Renginiuose ir sporto salėse yra siūlomos saugios aikštelės, todėl jeigu ruošiatės ten vykti, siūlome ten ir statyti savo dviratį.
- Jeigu turite galimybę, tuomet dviratį parkuokite savo darbo vietoje arba tempkitės kartu į parduotuvę, tačiau pirmiausia paklauskite ar tai galite daryti.
- Jeigu gyvenate ten kur daug nusikalstamumo, siūlome pirkti pigesnį dviratį, kad tai mažiau suviliotų vagis.
- Stenkitės saugoti visus dviračio priedus. Naudokite priedus kurie yra pritvirtinami su varžtais, kad vagys negalėtų jų lengvai pavogti. Jeigu toli einate nuo dviračio, visuomet siūlome nusiimti žibintus ir kitus brangius dalykus.
Visuomet laikykite užraktą prie dviračio, kad netikėtais atvejais galėtumėte jį panaudoti ir nekiltų jokių nesklandumų.
Kokia yra tinkama dviratininko apranga?
Daugumai miesto dviratininkų specialios aprangos tikrai nereikia. Ilgoms distancijoms gali būti reikalingi paminkštinti dviratininko šortai, tačiau jeigu važiuojate trumpus atstumus, tuomet galite dėvėti savo įprastus drabužius, jeigu tai nekelia pavojaus Jūsų saugumui. Stenkitės vengti ilgų šalikų, banguotų sijonų arba ilgų švarkų, nes jie gali įsipainioti į galinį ratą, stabdžius arba grandinę, tačiau dauguma dviračių turi grandinės apsaugas. Jeigu Jūsų dviratis neturi grandinės apsaugos, tuomet ir ilgesnės kelnės gali įsipainioti ir išpurvinti.
- Kelnės – jeigu tai nėra pėdkelnės, siūlome susukti galus ir įkišti į kojinę, o tai daryti rekomenduojama vienai kojai, toje pusėje, kur yra grandinė. Toks patarimas naudingas, kad kelnės nebūtų išpurvintos arba suplėšytos.
- Batai – Jums tikrai nereikia specialių batų. Galite naudoti įprastus batus, kurie yra universalūs. Svarbu, kad Jūsų batas sukibtų su pedalu ir neslidinėtų.
- Striukė – lietaus arba vėjo atveju rekomenduojama naudoti vėjui ir vandeniui atsparią striukę, kad sumažintumėte važiavimo nemalonumus. Jeigu norite maksimaliai apsisaugoti nuo lietaus, tuomet galite naudoti kelnes skirtas nuo lietaus ir užsidėti specialius batų užvalkalus.
Kadangi miesto dviračiai ir elektriniai paspirtukai tampa vis populiaresni, tad įvairiose dviračių parduotuvėse rasite tinkamų drabužių, kuriuos galėsite derinti su madomis. Tamprūs drabužiai skirti apsisaugoti nuo vėjų turi gražius akcentus, todėl su jais galėsite ne tik važiuoti dviračiu, tačiau dirbti, žaisti ir neatrodyti kaip senų laikų dviratininkas.
Kaip tinkamai prižiūrėti dviratį?
Pagrindinė dviračio priežiūra apima vos du paprastus dalykus, su kuriais tikrai lengvai susidorosite:
- Oras – visos padangos su laiku praranda šiek tiek oro. Todėl rekomenduojama per mėnesį patikrinti 1 – 2 kartus padangose esantį slėgį. Jeigu dviračio nenaudojate, vis tiek siūlome patikrinti.
- Alyva – gerai sutepta grandinė veiks sklandžiau, tyliau ir reikalaus mažiau Jūsų pastangų. Rekomenduojama sutepti grandinę bent vieną kartą per mėnesį, priklausomai nuo naudojime. Pirmiausia užtepkite alyvą, palaukite kol ji įsigers, o tuomet nuvalykite alyvos perteklių su skuduru.