Geoterminių gręžinių gręžimas

pagal | 2023 20 vasario

Tam tikrame žemės gylyje visada palaikoma teigiama temperatūra, nepriklausomai nuo sezono ar išorinės aplinkos. Todėl geoterminiai gręžiniai įrengiami grunte ir uolienose.

 

Artezinių ir geoterminių gręžinių konstrukcijos principai yra labai panašūs – vienintelis skirtumas yra šilumos siurblio panaudojimas geoterminės sistemos projekte. Pagrindinė išlaidų dalis gręžiant geoterminį gręžinį yra pats gręžimo procesas.

 

Verta paminėti, kad geoterminis gręžinys nepraras savo aktualumo net vasarą. Už vandens šildymą atsakingas siurblys išjungiamas, tad šildymo sistema virsta įprasta vandens tiekimo sistema. Karščiausią dieną galite atgaivinti namus – aušinimo skystis cirkuliuos tarp siurblio ir aušinimo įrangos. Tokia sistema ne ką prastesnė už kondicionierių, jos dėka Jūsų namuose bus malonu ištisus metus.

Geoterminio gręžinio privalumai

Dujos, malkos, dyzelinas ir kitos kuro rūšys galiausiai reikalauja labai įspūdingų išlaidų. Net jei mėnesio sąskaita už šildymą nėra tokia didelė, pagalvokite, kiek per metus išleidžiate vien kurui? Gaunasi išties nemaža suma. Geoterminis gręžinys išgelbės jus nuo nereikalingų išlaidų.

 

Šilumos siurbliui nereikia kuro, todėl iš karto išnyksta nemažai išlaidų. Šiuolaikinė įranga leidžia sumažinti eksploatacines išlaidas iki minimumo – šilumos siurbliui nereikia nuolatinės specifinės priežiūros.

 

Viskas, ko reikia įrangos veikimui, yra elektros šaltinis. Nepaisant našumo, kuro siurbliui nereikia daug elektros energijos. Verta pažymėti, kad geoterminio gręžinio įranga pagamina 3-7 kartus daugiau energijos, palyginti su sunaudojama elektros energija.

 

Geoterminių gręžinių gylis svyruoja nuo 50 iki 200 m. Šulinio gylis turi įtakos galutinei kainai. Nereikia montuoti korpusinio vamzdžio, o tai žymiai sumažina gręžimo proceso išlaidas.

 

Šiuo metu geoterminis gręžinys yra priimtiniausias pasirinkimas kalbant apie autonominę šildymo sistemą. Šis gręžinys yra ekonomiškas ir efektyvus, jį galima įrengti beveik bet kurioje vietoje. Greitas sistemos atsipirkimas itin patrauklus klientams, kurie turi įprotį racionaliai leisti pinigus.

 

Lietuvai geoterminiai gręžiniai vis dar yra naujoviška technologija, labiau išsivysčiusiose šalyse ši šildymo technologija jau tapo norma. Remiantis statistika, geoterminių gręžinių Lietuvoje kasmet daugėja – daugelis nenori išleisti šildymui to, ką galima išleisti kitoms reikmėms.

Pabaigai

Dažniausiai darbams ir įrangai suteikiama 5-erių arba 10-ies metų garantiją, o įvykus gedimui garantiniu laikotarpiu, atliekami remonto darbai bus nemokami.