Kodėl biologiniai nuotekų valymo įrenginiai?

pagal | 2023 4 balandžio

Ar kažkada susimąstėte iš kur kilo šis pavadinimas? Kodėl nuotekų valymo įrenginiai vadinami biologiniais? Tai yra todėl, nes talpykloje patekus nuotekoms, bakterijų pagalba jos yra išvalomos ir tuomet išleidžiamos į aplinką. Kas reiškia, jog be jokių cheminių dalykų nuotekos yra išvalomos biologiniu būdu.

Kuo skiriasi biologiniai valymo įrenginiai ir nuotekų valymo įrengimai?

Šie du įrenginiai nesiskiria niekuo. Tiek biologiniai valymo įrenginiai, tiek nuotekų valymo įrengimai – tai yra tas pats daiktas tik skirtingu pavadinimu. Taigi tai reiškia tą patį, tik natūralu, jog yra keletas skirtingų pavadinimų.

Nuotekų valymo įrengimai ir jų talpyklos

Kokio tipo talpyklą reikėtų rinktis valymo įrenginiams tikriausiai vienas iš dažniausiai pasitaikančių klausimų klientų tarpe. Paprastai nuotekų valymo įrengimai yra gaminami arba iš polietileno miltelių, arba iš stikloplasčio. Abu šie variantai pasak gamintojų gerai ir kokybiška, tačiau vienas iš jų yra neperdirbamas ir kenkia aplinkai. Biologiniai valymo įrenginiai, kurie gaminami iš stikloplasčio negali būti perdirbami ir naudojami pakartotinai, vadinasi įrenginiui sugedus, visa didelė talpykla keliauja tiesiai į savartyną. Na o nuotekų valymo įrengimai, kurie pagaminti iš polietileno, po naudojimo ar sugedus įrenginiui gali būti išimami ir perdirbami į naujus gaminius. Kas reiškia, kad žmogus atsakingas prieš gamtą lieka iki pat galo.

Kaip teisingai pasirinkti: nuotekų valymo įrengimai

Geriausias patarimas, visuomet turėdami galimybę kreipkitės gyvai ar telefonu į nuotekų valymo įrenginio specialistą. Jis išrinks teisingą dydį, našumą bei gaminio funkcijas, kurios būtų geros ir naudingos būtent jūsų atveju. Nes įrenginys yra brangus ir ilgametis, tad geriau neskubėti ir atsakingai išrinkti. Biologiniai valymo įrenginiai yra svarbus sprendimas, tad kreipkitės į specialistus ir išsirinkite tinkamai.

Kada montuojami biologiniai valymo įrenginiai?

Kadangi žiemą žemė yra įšalusi, tad biologiniai valymo įrenginiai negali būti montuojami, kaip ir kiti žemės darbai negali būti vykdomi. Tad geriausias laikas sumontuoti nuotekų valymo įrenginį yra nuo pavasario iki rudens galo. Kol oro temperatūra yra pliusas. Tad statydami ar įsirengdami namus visad reiktų turėti omenyje, jog pavasaris – ruduo yra tinkamas laikas ir tuomet yra montuojami biologiniai valymo įrenginiai.

Nuotekų valymo įrengimai ir neigiama temperatūra

Dažnai žmonės išsigąsta, jog biologiniai valymo įrenginiai gali stringi ir neveikti žiemą. Tačiau taip nėra. Nuotekų valymo įrengimai yra kasami po žeme, žemiau vadinamosios įšalo zonos, kas reiškia, kad minusinė temperatūra nepasiekia to žemės sluoksnio, kur yra sumontuotas įrenginys. Todėl polietileninės talpyklos neskyla, nešąla ir jose esančios nuotekos neužšąla. Tad tiek vasaros metu, tiek žiemą nuotekų valymo įrengimai gali veikti puikiai, lygiai taip pat gerai funkcionuoti ir be jokių trikdžių valyti į įrenginį patenkančias nuotekas.