Sužinokite kokie veiksniai gali turėti jūsų interneto greičiui įtakos. Bei kuo skiriasi Mbps ir Kbps. Greičio matuoklė padeda kiekvienam asmeniui išsiaiškinti apie savo turimo interneto greitį.
Koks mano interneto greitis?
Jeigu klausiate savęs ,, koks yra mano interneto greitis” , tuomet galite atsakymo nebeieškoti. Sužinoti savo interneto greitį yra labai paprasta, kadangi dabar internete galima atlikti greičio testus, kurie parodys jums atsisiuntimo ir įkėlimo greičius be jokių mokesčių.
Kas yra interneto greitis ir kaip jis yra matuojamas?
Interneto greitis parodo greitį, kuriuo duomenys gali keliauti iš jūsų įrenginio į kitą įrenginį, naudojant internetą. Toks greitis dažniausiai yra matuojamas megabitais per sekundę ir vadinamas Mbps. Vienas megabitas prilygsta 1024 kilobitams. Tai reiškia, kad 1 Mbps yra greitesnis daugiau nei 1000 kartų už 1 kilobitą Kbps. Spartų internetą galima vadinti, kuomet atsisiuntimo greitis yra ne mažesnis nei 768 Kbps, o išsiuntimo greitis ne mažesnis nei 200 Kbps.
Internetą gali teikti kabelinės televizijos operatoriai, telefono ryšio bendrovės ar interneto paslaugų teikėjai. Šviesolaidinis internetas yra pats greičiausias, kurį galima įsigyti Lietuvoje. Tokio tipo internetai naudoja kelis duomenų kanalus, kad galėtų siųsti didelius kiekius duomenų interneto naudotojams ir iš jų gauti.
Kokie faktoriai įtakoja interneto greitį?
Yra net keli veiksniai, kurie gali turėti įtakos jūsų interneto greičiui arba ryšiui. Viskas priklauso kokį internetą naudojate 3G ar 4G, ar tai yra namų internetas, o galbūt mobilusis telefono ryšys?
Naudojant internetą su tinklo laidu, jūs galite turėti spartesnį greitį, nes taip jis stabiliau perteiks visą spartą. Reikia nepamiršti, kad kuo daugiau naudotojų prisijungia prie interneto, tuo lėtesnis jis gali tapti. Jeigu internetas turi kokių nors apribojimų ir keli įrenginiai naršo ten pat, kartais jums gali neleisti atsisiųsti norimo turinio su didžiausiu interneto greičiu.
Reikėtų nepamiršti, kad mobilieji įrenginiai ar nešiojami kompiuteriai turi atitikti tam tikrus reikalavimus, kuriuos rekomenduoja didelės spartos interneto paslaugų teikėjai. O tai reiškia, kad interneto greitis gali skirtis tuomet, kai naudojami skirtingi įrenginiai su skirtingomis specifikomis.