Naujos komercinės patalpos Vilniuje: ekspertai paneigia mitus

pagal | 2023 20 liepos

 

Kalbant apie investicijas į NT, naujos komercinės patalpos Vilniuje yra vienas geriausių pasirinkimų. Deja, dalį žmonių atbaido nepagrįsti mitai. Galio.lt nutarė paneigti labiausiai paplitusius.

Investuoti į komercinę nuosavybę po COVID-19 pavojinga, nes situacija sunkiai prognozuojama

Tiesa kad pasaulinė pandemija sukėlė neaiškumų dėl komercinio nekilnojamojo turto ateities. Kadangi įmonės buvo priverstos dirbti namuose, buvo prognozuojama, kad šis modelis taps nuolatinis. Tačiau atrodo, kad hibridinis darbas yra palankiausias požiūris, nes pasaulis išnyra iš uždarymo, o komercinė nuosavybė vis dar yra labai paklausi.

Nepaisant to, praktika rodo, kad naujos komercinės patalpos Vilniuje net ir šiandien yra labai pelninga, auganti investicija. Praėjus pandemijai, kai kurie nekilnojamojo turto sektoriai išaugo, tokie kaip logistika, gavo naudos iš mažmeninės prekybos rinkos struktūrinių pokyčių, todėl kalbėti apie nuosmukį ar nepasiteisinusias investicijas nėra teisinga.

Nors kai kuriuose komercinio nekilnojamojo turto sektoriuose tam tikras neapibrėžtumas išliks, pasauliui prisitaikant prie naujo gyvenimo ritmo po pandemijos, neigiamos viso sektoriaus prognozės atrodo pernelyg išpūstos.

Dėl didėjančių palūkanų normų investicijos į nekilnojamąjį turtą tampa mažiau pelningos.

Žemos palūkanų normos, atsiradusios dėl griežtos ekonominės politikos po pasaulinės finansų krizės, padėjo lengviau įsigyti tiek komercinį, tiek ir kitokios paskirties nekilnojamąjį turtą (puikus pavyzdys – naujos statybos butai). Šiandien situacija jau kitokia. Tačiau tai nereiškia, kad pradėjus augti palūkanų normoms, komercinio nekilnojamojo turto rinka bus neigiamai paveikta.

Nekilnojamojo turto pajamingumas ir palūkanų normos turi santykinai mažą koreliaciją, kaip matyti po 2008 m. finansinės krizės, kai palūkanų normos sumažėjo, nekilnojamojo turto pajamingumas nebuvo toks pat. Naujos komercinės patalpos Vilniuje išlieka paklausios ir generuoja pelną.

Investicijos į nekilnojamąjį turtą gali būti nelikvidžios.

Tam tikrais ekonomikos ciklo momentais nekilnojamojo turto pirkimo ar pardavimo paprastumas skirsis. Rinkos sukrėtimai gali reikšti, kad pasitraukimas iš investicijų į nekilnojamąjį turtą kainuoja brangiau, kaip matėme per finansų krizę ir pandemijos laikotarpiu.

Tačiau nekilnojamojo turto likvidumas skiriasi, priklausomai nuo komercinės nuosavybės tipo. Todėl protingai paskirstant investicijas, investuojant į diversifikuotą nekilnojamojo turto portfelį per fondą, gali būti lengviau pasiekti biržoje parduodamus nekilnojamojo turto vertybinius popierius, taip pat investuoti į tiesioginį turtą.