Mūsų sveikata yra mūsų energijos ir geros nuotaikos variklis. Žinoma, jei sveikata yra nepriekaištinga. Mūsų energijai ir gerai savijautai svarbiausia yra vartoti ne tik tinkamą kiekį vandens, bet ir gerti švarų, skanų ir kokybišką vandenį. Nesvarbu, kur gyvenate, ar didmiestyje, ar mažesniame miestelyje ar nedidelėje gyvenvietėje, su vandens kokybės problemomis susiduria kiekvienas namų ūkis. O nuo ko reikėtų pradėti sprendžiant tokius nemalonius, tačiau būtinus klausimus? Pirmiausia – nuo vandens tyrimo.
Lietuva gali didžiuotis turėdama bene švariausią geriamąjį vandenį, tačiau tikriausiai esate pastebėję, kad atliekant įvairius vamzdynų keitimo ar valymo darbus, netoliese vykdant statybų ar žemdirbystės veiklas, vandens kvapas, skonis ar spalva pakinta? Kai keliaujate po miestus, miestelius ar kaimus, tikriausiai jaučiate ir skirtingą vandens skonį, o neretai ir klausiate vietos gyventojų, ar saugu gerti vandenį tiesiai iš maišytuvo. Taip yra todėl, kad vandens kokybės pokyčiams dažniausiai įtakos turime ir mes patys, to net nesusimastydami. Pradedant nuo to, kokius darbus dirbame, baigiant tuo, kad nerūšiuojame šiukšlių, kurios irdamos teršia ne tik aplinką, bet ir geriasi į požeminius vandenis.
Gamtoje nėra gryno geriamojo vandens, išskyrus kritulius, tačiau jie patekę į dirvožemį pereina per skirtingus sluoksnius, kuriuos ir tręšiamos žemės, gamybos bei statybų pramonė. Tiesa, žemdirbystė ir gyvulininkystė yra labiausiai teršiančios žemę veiklos.
Žinoma, panikuoti nereikėtų, nes vanduo iki mūsų atiteka vamzdynais, tačiau Lietuvoje dag daug jų yra senų, apsinešusių, surūdijusių, vandens valymo bei vandens gerinimo įrenginiai net ne visuose didžiuosiuose miestuose, o ką jau ir kalbėti apie mažesnius miestelius ar kaimus. Vandens tyrimas vamzdynų problemos neišspręs, tačiau gali padėti jums atsakyti į jūsų vandens kokybės klausimus, o tuomet ir padėti išsirinkti tinkamus vandens filtrus namams, biurams ar pramonei, kurie maksimaliai apsaugos jūsų sveikatą bei jūsų aplinką nuo galimų nešvaraus vandens sukeltų sveikatos sutrikimų: viduriavimo, skrandžio veiklos sutrikimų.
Siūlome: Geriausi vandens tyrimai Lietuvoje – Aquafilter.lt
Kokie ženklai signalizuoja poreikį vandens tyrimui?
Dažniausia problema namuose – kalkės, kurios atsiranda dėl kieto vandens. Joms panaikinti paprastai naudojama daugybė chemijos priemonių, valomi, šveičiami paviršiai greičiau dėvisi, išleidžiama daug pinigų priemonėms ar net naujiems baldams bei namų įrangai. Atlikę vandens tyrimą ir pasirinkę vandens minkštinimo filtrus sutaupysite ir laiko, kurį paprastai skirdavote namų tvarkymui, ir jūsų išlaidos sumažės chemikalams, kurie, beje, patenka atgal į kanalizaciją, kur vėl valomas vanduo grįžta maišytuvus.
Kiaušinio ar sieros kvapas, nemalonus skonis r drumstas vanduo – tai irgi gan dažnas reikinys, dėl ko verta kreiptis dėl vandens tyrimo nieko nelaukiant. Įsipilkite stiklinę vandens, pauostykite jį, paragaukite, įvertinkite jo spalvą, švarus vanduo yra bekvapis, bespalvis ir beskonis. Jei jūsų ne toks – tai signalas, kad namuose jūsų vanduo gali būti žalingas jūsų ir jūsų artimųjų sveikatai.