Kaip išsirinkti tinkamą garso kolonėlių laidą?

pagal | 2022 19 rugsėjo

Kartais gali atrodyti, kad savo garsiakalbiui labai atrasti tinkamą laidą. Jūs tikriausiai ieškosite laido kuris būtų pakankamai storas? Na, tai nėra teisingas pasirinkimas, nes laidas garso aparatūrai gali reikšti kur kas daugiau, nei jūs galvojate. Tačiau tinkamo laido pasirinkimas nėra toks sudėtinas dalykas.

Kas yra garsiakalbio laidas?

Garsiakalbiams yra reikalingas laidas, kad galėtų prijungti stiprintuvą prie garsiakalbio. Jūsų naudojamas laidas siunčia sustiprintą garsą į garsiakalbius. Laidai kolonėlėms turi šerdį, kurios dažniausiai gaminamos iš vario bei gali būti suvyta arba vientisa. Taip pat naudojamas PVC apvalkalas, kuris apsaugo šerdį nuo išorinių poveikių ir trikdžių.

Dažniausiai šerdis yra suvyta, o tai parodo, kad ją sudaro daugybė suvyniotų mažų laidų. Kuomet laidas yra tvirtas, jis tampa mažiau lankstus ir apsunkina montavimą.

Prieš pasirenkant tinkamą laidą savo garso aparatūrai, reikėtų atkreipti į kelias svarbias charakteristikas. Labai svarbu atkreipti dėmesį į atsparumą, induktyvumą ir talpą. Kiekvienas patyręs garso specialistas gali pasakyti, kad varža yra viena iš svarbiausių garsiakalbio laidų savybių. Šį faktorių jums būtina įsidėmėti, kuomet renkatės tinkamą garsiakalbio laidą.

Atsparumas yra svarbiausia garsiakalbio laido elektrinė charakteristika

Mums būtina išsirinkti laidą, kuris siųstų galią ir pasiektų garsiakalbius, tad reikia rinktis mažos varžos laidus. Galios nuostoliams įtakos turi pačio laido varža. Renkantis laidą reikia rinktis tą, kuris turi didelį slopinimo koeficientą. Rekomenduojama rinktis didesnį nei 50. Jums reikalingi mažo pasipriešinimo garsiakalbio laidai. Kuomet pasipriešinimas yra didesnis, tuomet slopinimo koeficientas yra mažesnis, o kuomet slopinimo koeficientas bus mažas, tuomet garsas turės neigiamą poveikį. Girdimas garsas bus tarsi be galios.

Kuo didesnį laidą renkatės, tuo didesnį atsparumą jis turės. Taip pat storesnė viela reiškia, kad laidas turi mažesnę varžą. Norint gauti mažiausią pasipriešinimą, jums reikės naudoti storiausią ir trumpiausią garsiakalbio laidą. Jeigu jums reikalingas ilgas laidas, tuomet reikėtų rinktis patį storiausią laidą.

Pabaigai

Dabar žinote pačius pagrindinius aspektus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią garso kolonėlių laidą. Norint gauti papildomos informacijos, visuomet galite pasiteirauti parduotuvės konsultantų.