Lieknėjimui palankios kruopos: ką verta žinoti?

pagal | 2023 20 gruodžio

Jei manote, kad jums reikėtų sulieknėti keletu kilogramų ir ketinate nuo ateinančio pirmadienio pradėti mesti svorį, jūsų laukia nelengvas, kantrybės reikalaujantis darbas. Teks suplanuoti kelis svarbius dalykus, be kasdienių mankštos pratimų, būtina susidaryti tinkamą mitybos planą. Kaip akcentuoja mitybos specialistai, mityba turėtų būti įvairi ir subalansuota. Mūsų organizmas, net ir siekiant atsikratyti nereikalingo svorio, privalo gauti reikiamą kiekį visų maisto medžiagų. Tai yra baltymų, riebalų bei angliavandenių, taip pat vitaminų ir mikro elementų. Angliavandeniai aprūpina mūsų organizmą energija, todėl jų tikrai nereikėtų atsisakyti. Tačiau  reikia rinktis naudinguosius sudėtinius angliavandenius. Daugiau informacijos apie juos galite skaityti interneto svetainėse. Vienas iš sudėtinių angliavandenių šaltinių yra kai kurių nepelnytai primirštos kruopos. Jas tikrai verta įtraukti į savo mitybos racioną.

Kokios kruopos naudingos norint sulieknėti?

– Grikiai yra vienos mėgstamiausių kruopų siekiant sumažinti kūno svorį. Jose gausu geležies, kuri būtina raudonųjų kraujo kūnelių gamybai. Grikiuose taip pat yra nemažas kiekis kalio, magnio, kalcio. Šios kruopos gali aprūpinti organizmą ir nemažu baltymų kiekiu. Žinoma, verčiau derėtų rinktis nekepintų, taip vadinamų žalių grikių kruopas. Iš grikių tinka ruošti košes salotas bei kitus patiekalus.

– Sėkmingam lieknėjimui, svarbus sklandus virškinimas. Jam užtikrinti reikalingas tinkamas kiekis ląstelienos. Jos gausu miežinėse kruopose. Vartodami miežines kruopas taip pat gausite ir nemažą kiekį mineralinių medžiagų.

– Dar vienas puikus produktas norintiems sulieknėti yra sorų kruopos. Jos puikiai tiks ir sergantiems cukriniu diabetu žmonėms, nes šių kruopų yra žemas glikeminis indeksas. Be to sorų kruopos neturi glitimo. Šiose kruopose gausu ląstelienos ir yra šiek tiek baltymų. Taip pat randama geležies bei folio rūgšties.

– Vienos sočiausių kruopų yra perlinės. Jų skaidymas trunka ilgai, todėl pavalgę jų, ilgiau jausimės sotūs ir nepulsime užkandžiauti. Perlinėse kruopose randama fosforo, jis svarbus normaliai medžiagų apykaitai bei protinei veiklai.

Net jei ir neketinate lieknėti, būtinai įtraukite kruopas į savo kasdienę mitybą, tai naudingas ir sveikatai palankus produktas.