Šilumos siurbliai oras vanduo ar oras oras?

pagal | 2024 21 kovo

Šilumos siurbliai šiandien yra populiariausias pasirinkimas įvairiuose objektuose, kai ieškoma šildymo ir ne tik sprendimų. Šilumos siurblių pasirinkimas labai platus, tad juos galima pritaikyti įvairioms erdvėms. Visgi, kuo skiriasi šilumos siurbliai oras vanduo nuo oras oras sistemų ir kada kokius geriausiai rinktis?

 

Kaip veikia šilumos siurbliai?

Šilumos siurbliai yra populiarus pasirinkimas tiek patalpų vėsinimui, teik jų šildymui. Šilumos siurbliai veikia taip, jog jie ima orą iš aplinkos ir paverčia jį tokios temperatūros, kuri yra pageidaujama patalpoje. Taigi, šilumos siurblio sistemą sudaro vidinis ir išorinis blokai, kurie yra sujungti tarpusavyje. Vidinis blokas montuojamas patalpų viduje, o išorinis – išorėje.

 

Renkantis šilumos siurblį, galima rinktis oras oras arba oras vanduo sistemą. Tiek vieni, tiek kiti siurbliai gali ir vėdinti, ir šildyti patalpas, tačiau svarbiausias skirtumas tas, kad šilumos siurbliai oras vanduo dar papildomai yra atsakingi už karšto vandens ruošimą. Taigi jie turi papildomą funkciją. Dažniausiai jie pasirenkami kaip pagrindinis patalpų šildymo ir vėsinimo sprendimas, arba kai reikia sistemos didelėms patalpoms apšildyti, o oras oras sistemos labiau tinka mažesnėms erdvėms arba ten, kur reikia papildomo šilumos ar vėsinimo šaltinio.

 

Kaip pasirinkti tinkamą siurblį?

  • Patalpų dydis. Renkantis šilumos siurblį, pirmiausia turite įvertinti, kokio aparato Jums reikia. Tai reiškia, kad reikia nuspręsti galingumą. Jis priklauso nuo to, kokio dydžio patalpas reikės siurbliui aptarnauti. Svarbu pasirinkti ne per daug galingą aparatą, bet kartu ir ne per silpną.
  • Siurblio funkcionalumas. Šilumos siurbliai oras vanduo gali turėti įvairius funkcionalumus. Skirtingi modeliai turi skirtingas funkcijas. Kai kurie modeliai turi net kelias programas iš kurių galima rinktis. Pavyzdžiui, galima nustatyti pageidaujamą oro temperatūrą ir šilumos siurblys nuolat įsijungs, kai temperatūra bus žemiau nei nurodyta. Taip pat kai kurie šilumos siurbliai turi papildomas valymo funkcijas, kurios gali išvalyti orą patalpoje nuo bakterijų.
  • Veikimo sąlygos. Svarbu žinoti, kad kai kurie šilumos siurbliai oras vanduo turi tam tikrus parametrus dėl temperatūros sąlygos. Tai reiškia, kad kai kurie siurbliai efektyviau veikia tik prie tam tikros temperatūros. Pavyzdžiui, ne visi šilumos siurbliai gali efektyviai šildyti patalpas kai lauke temperatūra nukrenta žemiau 20 laipsnių. Todėl renkantis aparatą patalpoms Lietuvoje, tai labai svarbus kriterijus, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį. Geriau rinktis tą sistemą, kur efektyviai veikia įvairiomis oro sąlygomis.