Sidabrinių papuošalų kokybė – kinta. Konsultuoja juvelyras

pagal | 2024 6 balandžio

Norint kasdien atrodyti stilingai – nereikia derinti žinomų dizainerių drabužių, nereikia kasdien lankytis kirpykloje ir kasdienį makiažą atlikti pas profesionalų visažistą. Dažniausiai reikia tik noro ir tinkamų smulkmenų. Tai gali būti papuošalai, kurie kasdien mums ne tik padeda kurti stilių, tačiau ir labiau pasitikėti savimi.

Rinkoje labai vertinami sidabriniai papuošalai. Pigesni nei auksas, tačiau tokie pat patvarūs. O kur dar modelių, stilių gausa… Sidabras – universali ir tuo pačiu praktiška medžiaga juvelyriniams dirbiniams.

Apie tai, kaip rasti tikrai kokybės sidabrinius papuošalus, konsultuoja juvelyras Tomas.

Sidabras turi prabą

Apie aukso prabą žino visi, tačiau dažnas nustemba sužinojęs, kad sidabras lygiai taip pat turi prabą. Jis irgi nurodo – koks yra tauriojo metalo kiekis gaminio lydinyje. Nors dažniausiai rinkoje yra naudojamos tokios pat prabos šifruotės, tačiau kartais gamintojai nurodo individualias, jų pačių kurtas. Visgi, jeigu prabos nėra – tai rodo, kad gaminys nėra sidabrinis.

Kuriant lydinį dažniausiai sidabras yra maišomas su variu. Tai leidžia sukurti patvarų papuošalą. Svarbu ir tai, kad toks miksas visiškai nemažina paties gaminio kokybės. Santykinė sudėtis yra kažkur apie 90 procentų sidabro ir vos 10 procentų vario“,- patirtimi dalijasi specialistas. Toks gaminio lydinys yra vadinamas sterlingo.

Lietuviai dažniausiai rinkoje siūlomų juvelyrinių dirbinių praba yra žymima kodu 925. Kitos prabos, kurios yra leistinos mūsų šalyje, yra 800 ir 830. Mažesnės prabos gaminiai nėra traktuojami kaip sidabriniai, kadangi pastarojo metalo lydiniuose dažniausiai yra labai mažai.

Sidabrinis ar tik pasidabruotas?

Vertinant juvelyrinius gaminius galima pamatyti, kad kai kurių aprašymuose yra minima, kad gaminys tik pasidabruotas. Tokio papuošalo žymėjimas yra EP arba EPNS. „Dažniausiai tik pasidabruoti papuošalai yra šviesesnis nei tie, kurie pilnai sidabriniai bei atitinka prabos reikalavimus. Tokie gaminai gana patvarūs, tačiau minusas, kad jie gali pradėti luptis. Ypač nuo prakaito arba vandens, tad jeigu perkamas papuošalas kasdienai, jis nebus nusiimamas – geriausia yra rinktis sidabrinius, o ne tik pasidabruotus“,- pasakoja Tomas.

Sidabras nėra reiklus

Nesvarbu, ar papuošalų dėžutėje jus džiugina sidabriniai auskarai, ar žiedai – jiems vis tiek reikia šiek tiek dėmesio. Svarbiausius priežiūros patarimus, kuriais dalijasi specialistas, rasite žemiau.

        Natūralūs žmogaus kūno aliejai gali padėti sidabro gaminius ilgiau išlaikyti blizgius.

        Nepurkškite ant sidabro papuošalų kvepalų.

        Atliekant namų ruošos darbus, ypač kai tvarkote su chemija, geriausia papuošalus nusiimti.

        Nebūkite su papuošalais garų pirtyse.

        Nedėvėkite sidabro gaminių jeigu būnate tiesioginės saulės spinduliuose.

Sidabriniai papuošalai – galimybė kasdien atrodyti puošniai. Vertinkite tai.