Ar kiekvienam įperkami parduodami butai Vilniuje?

pagal | 2022 15 spalio

Būsto paklausa sostinėje yra ypatingai didelė. Būtent todėl jau ne vienerius metus vyksta intensyvios naujų daugiabučių statybos. Tiesa, kartais gali atrodyti, jog apsigyventi tokiuose naujuose namuose pavyks tikrai ne kiekvienam. Tačiau tikrai nereikėtų nuvertinti asmeninės finansinės padėties. Tuo labiau, kad didžioji dalis žmonių pirmuosius namus įsigyja su banko paskola. O kartais net ir patys projekto vystytojai gali pasiūlyti ypatingai lanksčias sąlygas susijusias tiek su finansavimu, tiek ir su pradiniu įnašu. Kas kartais taip pat gali tapti kliūtimi. Be to, net ir patys bankai į tokius būstus žvelgia gerokai palankiau, negu į senesnius butus, kurie skaičiuoja jau ne vieną dešimtmetį.

Kaip pasirinkti tinkamiausią variantą?

Tikrai ne kiekvienas tiksliai žino, ko norėtų arba kokie turėtų būti svajonių namai. Tuo labiau, kad kartais svajones tenka derinti su realybe bei atrasti optimaliausią variantą. Aišku, gali atrodyti, jog namai perkami visam gyvenimui. Tačiau persikraustymas paskutiniu metu tampa vis populiaresnis. Tai ypač susiję su šeimos pagausėjimu. Todėl jauniems vienišiems žmonėms gali puikiai tikti ir kompaktiškesni parduodami butai Vilniuje. Tuo labiau, kad jiems reikės mažiau priežiūros ir kartu mažesnių investicijų. O prireikus didesnių namų, tokį būstą visuomet galima parduoti ir žvalgytis naujo. Bet tuo pačiu neprarasti savo investicijų. Kadangi nekilnojamojo turto kainos nuolat kyla, ypač sostinėje.

Svarbu ne tik pats būstas

Renkantis gali atrodyti, jog svarbiausia bus pačio buto ypatybės. Jo dydis, išplanavimas ir panašiai. Tačiau iš tikrųjų ne mažesnis vaidmuo tenka ir aplinkiniai infrastruktūrai. Pavyzdžiui, dažnu atveju bus tikrai reikalinga ir vieta automobiliui, o šalia įrengta poilsio bei vaikų žaidimo erdvė taps papildomu privalumu. Būtent tokie yra praktiškai visi naujai pastatyti ir parduodami butai Vilniuje. Bet ir perkant reikėtų įsivertinti tokius niuansus. Dar vienas pakankamai aktualus aspektas galėtų būti vieta. Nors čia jau daugiau subjektyvus dalykas. Kadangi vieni mieliau rinksis miesto centrą, o kiti ieškos atokesnės bei ramesnės vietos, kuri būtų arčiau gamtos.