Dropshipping kas tai per verslas?

pagal | 2022 31 spalio
Dropshipping kas tai

Vis daugiau žmonių pradeda domėtis elektroninių prekybų verslu ir galvoja, iš kur jie gali gauti prekes ir kur jas reikėtų jiems laikyti. Tradiciniai verslai dažniausiai vyksta pagal mažmeninės prekybos modelį, kuomet verslas yra atsakingas už užsakymus nuo pradžios iki pabaigos. Jiems reikia sandėliuoti prekes, turėti sutartis su siuntų tarnybomis.

Tačiau nauji verslai dažniausiai dirba ,,DropShipping principu. Jeigu niekada apie tai nesate girdėję, tuomet gali kilti klausimas ,,Dropshipping kas tai ? „. Kuomet pradedate savo verslą su šiuo modeliu, jums nereikia rūpintis prekių užsipirkimu, sutarčių sudarymu su siuntų tarnybomis ar vietos kur galėtumėte visas prekes sandėliuoti.

Dropshipping kas tai?

Tai verslo modelis, kuomet verslai nelaiko parduodamų produktų savo sandėlyje. Tokie prekybininkai dirba tarpininkavimo principu. Jie įdeda prekes į savo parduotuvę ir jas pardavinėja su tam tikrais antkainiais. Kuomet pirkėjai užsisako prekę, jie paprasčiausiai užsako iš savo tiekėjų prekę į pirkėjo adresą.

Tai puikus būdas pradėti naują verslą su mažu kapitalu. Tokius verslus gali vykdyti ir pavieniai asmenys, be jokių papildomų darbuotojų.

Kaip dropshipping verslas veikia?

Kaip ir minėjome, dropshipping procesas iš esmės yra ryšys tarp jūsų pasirinktos parduotuvės ir pirkėjo.

Pirmiausia Jums reikia susikurti internetinę parduotuvę ir rasti savo pasirinktą tiekėją. Jūs galite turėti ne vieną tiekėją, bet kelis. Jeigu naudosite kelis skirtingus tiekėjus, tuomet Jums reikėtų pagalvoti apie užsakymo procesą, jeigu pirkėjas užsakys dvi skirtingas prekes iš skirtingo tiekėjo.

Dropshipping verslo modelis

Dropshipping verslo modelis

Kaip rasti tinkamus tiekėjus?

Tiekėjų ieškojimas gali užtrukti nemažai laiko. Laimei, internete galima rasti parduotuves, kurios prekiauja patikimais tiekėjais. Kuomet nusiperkate tiekėjų sąrašą, jums lieka išsirinkti:

  • Kokiomis kategorijomis prekiausite;
  • Iš kokios šalies bus Jūsų tiekėjai;

Visuomet prieš galutinai pasirinkdami tiekėją, siūlome peržvelgti jų parduodamų prekių sąrašą ir pasiteirauti ar antkainį jie pateikia patys ar galite nusistatyti pagal savo norus.

Ar su dropshipping galima greitai praturtėti?

Internete dažnai pateikiama, kad vykdydami dropshipping verslą, galima greitai praturėti ir neturėti jokio vargo, bet tai yra melas. Kiekvienai internetiniai parduotuvei reikia įdirbio, kad paleidimas ir veikimas būtų sėkmingas.

Tinkamai dirbdami, jūs galite išsiplėsti ir tapti žinoma įmonė Lietuvoje ar kitoje šalyje, kurioje ruošiatės prekiauti.

Kodėl verta pradėti šį verslą?

Yra ne viena priežastis, kodėl šis verslo modelis yra toks populiarus tarp naujų ir didelių įmonių. Reikėtų paminėti, kad ir Lietuvoje žinomiausios parduotuvės naudoja ,,Dropshipping” verslo modelį.

Atkreipkite dėmesį, kad toje pačioje parduotuvėje vienos prekės gali būti pristatomos jau kitą dieną, o kitos prekės gali būti pristatytos vos po kelių savaičių. Tai yra todėl, kad jie naudoja mūsų minėtą verslo modelį.

Nereikia didelio kapitalo

Vienas iš didžiausių privalumų, kad jums nereikės iš anksto užsipirkti didelio kiekio produktų, tad neprireiks tūkstantinių sumų verslo pradžiai.

Jūs pirksite prekes tik tuomet, kai jūs jas parduosite savo klientams ir gausite iš jų pinigus.

Lengva pradėti

Elektroninės prekybos verslas yra kur kas lengvesnis, nei fizinių parduotuvių. Tai yra todėl, kad jums nereikės rūpintis:

  • Prekių sandėliavimu.
  • Grąžinamų siuntų tvarkymu ir tikrinimu.
  • Atsarginių prekių papildymais.
  • Siuntų pakavimu ir jų išsiuntimu.

Mažos išlaidos

Kadangi jums nereikia pastoviai užsipirkti atsargos prekių, jūsų išlaidos bus ganėtinai mažos. Sėkmingai veikiančioms parduotuvėms, kurios dirba ,,Dropshipping” principu yra reikalingas tik kompiuteris, internetas, elektra, domenas ir svetainės priegloba.

Galite dirbti iš bet kur

Kadangi Jums nereikia siųsti prekių ir jų sandėliuoti, Jūs galite dirbti iš bet kokios vietovės, svarbiausia turėti interneto ryšį.

Platus parduodamų prekių pasirinkimas

Kuomet jums nereikia susipirkti visų prekių, jūs galite atsirinkti kuo daugiau tiekėjų ir siūlyti gausybę skirtingų produktų savo klientams. Reikia nepamiršti, kad visuomet galite atsisakyti savo tiekėjo, kadangi jūs neturėsite produktų savo sandėlyje, kuriuos reikėtų parduoti.

Lengva išbandyti naujas prekes

Dropshipping yra populiarus būdas išbandyti naujas prekes. Dažnas atvejis, kuomet veikiančios internetinės parduotuvės susiranda tiekėjus, kurie gali pasiūlyti įvairesnes prekes. Jie gali pradėti pardavinėti tas prekes į jas neinvestuodami ir taip sužinoti, ar tos prekės sudomina žmones.

Lengvesnis procesas su daug užsakymu

Jeigu vykdytumėte mažmeninį prekybos verslą ir gautumėte daugybę užsakymų, tuomet tektų nemažai laiko praleisti pakuojant ir siunčiant prekes.

Dauguma tiekėjų turi sistemas, kuomet galite iš savo internetinės parduotuvės integruoti turimus užsakymus ir jų sistemos apdoros šią informaciją ir matys visus užsakymus.

Taip dirbdami Jūs galite sutaupyti nemažai laiko ir jį skirti kitoms užduotims, kad pagerintumėte savo verslą.

Pabaigai

Dėl ,,AjProjects” komandos paminėtų privalumų, Dropshipping verslo modelis yra patrauklus visiems pradedantiesiems ir esamiems verslams. Tačiau kaip ir visi verslai, taip ir šis turi savo minusų:

  • Mažesnis uždarbis nuo parduodamų prekių.
  • Ilgesnis prekių siuntimo laikas.
  • Kartais gali iškilti problemų dėl tiekėjų klaidos.