Granuliniai katilai: kurie kriterijai svarbiausi renkantis?

pagal | 2022 12 rugpjūčio

Granulinius katilus išsirinkti nėra paprasta, todėl renkantis siūlome nepamiršti šių kriterijų.

Galia

Visų pirma, turite atkreipti dėmesį į tai, kokios galios granulinio katilo jums reikia. Nuo to priklauso ne tik tai, kaip jis veiks, bet ir jo kaina. Todėl pasistenkite būti kuo konkretesni.

Kuras

Granulinis katilas gali būti kūrenamas tiek granulėmis, tiek granulėmis ir malkomis. Todėl renkantis pagalvokite, kas jums bus patogiau ir pigiau.

Kuro uždegimas

Granulinių katilų kuro uždegimas būna tiek automatinis, tiek rankinis. Jeigu prieš tai turėjote rankinį kuro uždegimą, tuomet greičiausiai esate pratę prie tokio tipo ir nenorite rinktis automatinio. Visgi renkantis automatinį galima kur kas paprasčiau rūpintis granuliniu katilu.

Granulių rūšys

Renkantis granulinį katilą iš karto apgalvokite ir tai, kokias granules jam rinksite.

Granulių padavimas

Granulių padavimas gali būti tiek vertikalus, tiek horizontalus, todėl pagalvokite, kas jums patogiau prieš renkantis.

Degiklio valymas

Renkantis granulinį katilą atkreipkite dėmesį į tai, koks degiklio valymas. Įprastai būna nupūtimas, automatinis su nutūpimu. Kai kurie granuliniai katilai degiklio valymo neturi.

Bunkerio tipas

Bunkerio tipas įprastai būna integruotas, laisvai pastatomas arba sublokuotas.

Šilumokaičio valymas

Jeigu turėjote granulinį katilą, atkreipkite dėmesį į tai, koks buvo šilumokaičio valymas. Įprastai būna automatinis arba rankinis. Visgi pasitaiko, kad jo nebūna. Atkreipkite dėmesį į tai, koks buvo anksčiau, gal tai padės nuspręsti, kokį pasirinkti naujam granuliniam katilui.

Gamintojas

Renkantis granulinį katilą ypač svarbu teisingai pasirinkti gamintoją. Nepaisant to, jog gamintojų nemažai, tik dalis jų verti dėmesio. Atkreipkite dėmesį į tai, kokia gaminio kilmės šalis. Vien tai daug pasako apie granulinį katilą. Įprastai vengti reikia gamintojų, kurie naudoja pigias medžiagas gamybai. Nors dažniausiai tokie gamintojai siūlo pigesnes kainas, jų gaminiai retai kada būna verti dėmesio.

Kaina

Na, ir žinoma, kaip nepaminėsime kainos. Nepaisant to, jog kaina nėra svarbiausias kriterijus, į ją atsižvelgti tikrai reikia. Palyginkite kainas ir nuspręskite, kuri jums labiausiai tinka.